Etkili Müzakere Becerileri
Oğuz Benlioğlu Kimdir

Kurs Açıklaması

Hakettiğini değil, müzakere yaptığını kazanırsın.

Müzakere Sanatının İncelikleri eğitimi profesyonel müzakerenin inceliklerini öğrenmek isteyenler için idealdir. Bu eğitimle müzakere durumunuza uygun tarzı belirleyebilecek, anlaşmaları lehinize çevirmenin taktiklerini öğreneceksiniz. Ayrıca müzakereye hazırlanma, muhatabınızın asıl beklentisini anlama, ortamın etkin kullanımı ve anlaşma yoluna nasıl gidileceğiyle ilgili en etkili müzakere tekniklerini kullanabilecek duruma geleceksiniz.

Eğitimin Ana İçeriği:

  • BAŞARILI BİR HAZIRLIK İÇİN 6 ADIM
  • MÜZAKERENİN 10 KADİM KURALI
  • İŞ BİRLİKÇİ OLMAYANLARA KARŞI MÜZAKERE TAKTİKLERİ
  • PROFESYONEL MÜZAKERECİLERİN 8 ALIŞKANLIĞI
  • BONUS:MÜZAKEREDE BEDEN DİLİ

 

Bu eğitimin temel hedefi; en güçlü müzakere yöntemlerini kullanarak; fırsatların farkına varmak, günlük problemleri en etkili şekilde çözmek ve işinize karşı değerinizi artırmada yardımcı olmaktır. Etkili

Müzakere Becerileri eğitimiyle siz de iş ve özel hayatınızda kullanılabilir etkili müzakere yöntemlerinde ustalaşacaksınız.

 

Oğuz Benlioğlu Akademi
Oğuz BENLİOĞLU
/Eğitmen

Adım Oğuz Benlioğlu. Birçok insan beni eğitimlerimde tanıdı. Bazıları beni Retorik ve Sözsüz İletişim Otoritesi olarak adlandırıyor. Ama biliyor musun bu noktaya ulaşmam tam 42 yıl sürdü.

Öğrencilik hayatımda neredeyse çalışmadığım hiçbir iş kalmadı. 21 yaşımda cebimde 840 euro ile ve dil bilmeden elimde bavulumla Almanya’ya gittim. Almanya’da üniversite okuyabilmek için neredeyse 200 okula başvuru yaptım. Birçoğundan ret aldım. O zaman en büyük hayalim yönetmen olmaktı ama kendimi üniversitede işletme okuyup fabrikada çalışırken buldum. Uzun bir süre hayata seyirci olarak uzaktan bakan biriydim. Dünyanın ünlü F1 pistlerinden Hockenheim’da seminerler verilen VIP salonlarında garsonluk yaparken eğitmenlerin tarzı ve davranışları beni büyülemişti. Hayatlarında başarıyı yakalamış, kendilerini çok iyi ifade edebilen, bu mutlu ve klas insanları uzaktan izleyip kendi mutsuzluğumda en dipleri gördüm. Tüm bunlara rağmen kendime olan inancımı hiçbir zaman kaybetmedim. Bir gün istediğim noktaya ulaşacağımı biliyordum. Ne zaman ve nasıl olacağını bilmiyordum ama yine de içimde büyük bir inanç taşıyordum. İlk sahneye çıktığımda insanlara bir şey anlatmak, onların problemlerine çözüm önerileri sunabilmek beni çok heyecanlandırmıştı. O zaman gerçekten yapmak istediğim şeyin bu olduğunu fark ettim. Sonrasında da eğitmen olarak kendi işimi yapmaya başladım. Şimdi 42 yıllık hayatımda 1000 günün üzerinde eğitim verip 1 milyonun üzerinde insana ulaşmış biriyim. Ama şu an bütün bunlar benim için bir başlangıç. Daha ulaşmak istediğim bir sürü hedef, gerçekleştirmek istediğim bir sürü hayalim var. Hiçbir zaman geç kalındığını düşünmüyorum. Hiçbir zaman. Senin dışında hiç kimse seni başarından alıkoyamaz. Öğrendiğim en büyük derslerden biri de bu. Hayallerini yaşa! Karşına çıkan fırsatları değerlendir. Sürekli öğrenip geliş. 

Ve hayatını bir sanat eserine dönüştür.

Ben Oğuz Benlioğlu

İncelemeler

Ortalama Puan

0
0

Detailed Rating

0
0
0
0
0