Ara
Ara

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi KULLANICI SÖZLEŞMESİ Amacı:

Bu sözleşme Oğuz Benlioğlu Eğitim Danışmanlık (bundan sonra “Oğuz Benlioğlu”- https://www.oguzbenlioglu.com. online eğitim sitesi olarak anılacaktır) ile sözleşmeyi okuyup kabul linkini tıklayan Nihai Tüketici (bundan sonra “Kullanıcı” olarak anılacaktır) arasında aşağıda detayları açıklanan Online Uzaktan Eğitim Hizmeti için imzalanmıştır.
 
Mesafeli Satış Sözleşmesi
KULLANICI SÖZLEŞMESİ

Amacı:

Bu sözleşme Oğuz Benlioğlu Eğitim Danışmanlık (bundan sonra “Oğuz Benlioğlu”- https://www.oguzbenlioglu.com. online eğitim sitesi olarak anılacaktır) ile sözleşmeyi okuyup kabul linkini tıklayan Nihai Tüketici (bundan sonra (“Kullanıcı”) olarak anılacaktır) arasında aşağıda detayları açıklanan Online Uzaktan Eğitim Hizmeti için imzalanmıştır.

Son KULLANICI bu hizmet sözleşmesini okuyup kabul ettikten sonra bu ürün kullanabilir ve/veya bu hizmetten yararlanabilir ve sadece bu anlaşmada geçen maddelerde belirtilmiş haklara sahiptir

Önemli! Bu hizmeti ilk defa kullanmadan önce Hizmet Sözleşmesinin tamamını dikkatle okuyunuz. Son KULLANICI bu Hizmeti ilk kullanımından veya çalıştırmasından itibaren burada geçen anlaşma koşullarından haberdar kabul edilir. Bu metni okuduğu, anladığı ve buradaki koşullarla bağlı olduğunu kabul etmiş sayılır. Bu hükümleri kabul etmemeniz halinde hizmetten yararlanamaz, izleyemez, dersleri takip edemez ve kullanamazsınız. Bu koşullar dışındaki kullanım halleri telif haklarının ihlali olarak nitelendirilecektir.

Bu hizmetle ilgili tüm fikri ve sınai haklar “Oğuz Benlioğlu”- https://www.oguzbenlioglu.com. online eğitim sitesine ait olup, eserin izinsiz olarak kullanılması, çoğaltılması, yayılması, satışa sunulması ve benzeri durumlarda ilgili kişi veya kişiler hakkında hukuki ve cezai yaptırımlara başvurulacaktır.

KULLANICI Lisansı:

“Oğuz Benlioğlu”- https://www.oguzbenlioglu.com. online eğitim sitesinin içindeki sunumların, yazılımların, grafik KULLANICI arabirimlerinin, seslerin ve videoların son KULLANICI tarafından aşağıda belirtilen hükümlere uygun olarak kullanılmasını şart koşar:

Lisans hakkı, son KULLANICI’ ya münhasıran eserin kullanma hakkı sağlamaktadır. "Kullanım Hakkı", ürünün kullanılmasını, saklanmasını, yüklenmesini, çalıştırılmasını ve görüntülenmesini satın alındığı sürece içermektedir. Lisans hakkı tanınan son KULLANICI eserde değişiklik yapamaz, eseri çoğaltamaz, eseri yayamaz, başkalarının kullanımına sunamaz, eserden yararlanarak yeni bir eser oluşturamaz, eserin lisans ya da kontrol özelliklerinden herhangi birini devre dışı bırakamaz.

KULLANICI Hakları:

Bu ürün ister bireysel, ister kurumsal olarak satın alınmış olunsun, “Oğuz Benlioğlu”- https://www.oguzbenlioglu.com. online eğitim sitesi yetkilileri tarafından tek bir gerçek kişi üzerine kaydedilir ve sadece o kişi tarafından belirtilen süre içinde kullanılabilir.

Ürün hakkında yeterli bilgiye ve sistem gereksinimlerine sahip olduğuna inanan KULLANICI, şifre ve KULLANICI adını almak üzere www.oguzbenlioglu.com. adresine giriş yapar. 

Sisteme giriş yapan kullanıcı satın almak istediği eğitimi seçer, yönergeleri takip ederek üye kaydını gerçekleştirir, ödeme işlemini gerçekleştirir ve eğitimi satın alır. Son kullanıcı almış olduğu bu eğitimi belirtilen süre içinde takip eder. Bu hizmeti başkalarının kullanımına açamaz, kiraya veremez.

Müşteri fatura adı: {invoice_name}

Müşteri fatura şirket adı: {company_name}

Müşteri fatura telefon numarası: {invoice_phone}

Müşteri fatura e-posta adresi: {invoice_email}

Müşteri fatura adresi: {invoice_address}

Ürünün Özellikleri:
 
Online eğitim paketleri; kullanıcının www.oguzbenlioglu.com adresinden kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak gerçekleştireceği online eğitim paketlerini veya ürün grubuna göre online eğitim paketlerini ve basılı eğitim materyallerini birlikte içerir.

{product_list}

Kullanım Kısıtlamaları:

Sunumlar, görseller, metinler ve konuşmaların bütün telif hakları “Oğuz Benlioğlu”- https://www.oguzbenlioglu.com. online eğitim sitesine aittir. KULLANICI; sunumları, görselleri, metinleri ya da konuşmaları “Oğuz Benlioğlu”- https://www.oguzbenlioglu.com online eğitim sitesinden izin almadan kullanamaz.

Ürünün toplu halde izinsiz gösterimleri veya kullanımı olduğu takdirde gösterimi yapan organizasyon, şirket veya kurum; faaliyete katılan her bir kişi için gerekli olan kullanım bedelini “Oğuz Benlioğlu”- https://www.oguzbenlioglu.com online eğitim sitesine ödemekle yükümlüdür. Söz konusu şifre bilgilerini veren ya da paylaşan KULLANICI doğacak olan hukuki ve cezai müeyyidelerden sorumludur.

Bu eğitimlerde veya içinden alınmış görsel malzemeyi, sunumları, sesleri, videoları ve ilgili olabilecek her türlü medyayı aynı veya alıntılanmış şekilde herhangi bir medya seklinde çoğaltmak, kopyalamak, yayınlamak ya da dağıtmak kesinlikle yasaktır.

Sözleşmenin Kabulü:

www.oguzbenlioglu.com üyesi olmak istiyorsanız, önce kullanıcı bilgileri formunu doldurmanız ve kullanıcı sözleşmesini kabul ederek formun altında bulunan "sözleşmeyi okudum kabul ediyorum" seçeneğini onaylamanız, kaydet ve devam et butonuna basmanız yeterlidir.
 
Sözleşme Konusu:

“Oğuz Benlioğlu”- https://www.oguzbenlioglu.com online eğitim sitesi’nin sözleşmeyi onaylayan üyeye internet üzerinden uzaktan eğitim şeklinde sağlamasıdır.

Sözleşme Bedeli ve Ödeme:

{product_list}
 

Sepet Toplamı: {cart_amount}
Vergi Toplam: {tax_amount}
Toplam: {total_amount}
Ödeme Yöntemi: {payment_method}
Ödeme Tarihi: {order_date}

Sözleşme bedeli tüm vergiler dahil, “Oğuz Benlioğlu”- https://www.oguzbenlioglu.com online eğitim sitesinde yazılı olarak belirtilen paket eğitim programları ücretlidir. İnternet sayfasında gösterilen şekilde gerekli işlemin tam olarak yapılması şarttır. Bu konuda üye tarafından yapılabilecek hatalar nedeni ile üyelikte ve ödemede çıkabilecek aksaklıklardan https://www.oguzbenlioglu.com sorumlu değildir.

İnternet üzerinden kredi kartı ile yapılan ödemelerin bedelleri üyenin kredi kartından otomatik olarak çekilir. Ödeme işlemi onaylandıktan sonra eğitimler kullanıma açılır. Üye İsterse https://www.oguzbenlioglu.com sitesinin banka hesabına eğitim bedelini yatırarak da eğitimleri satın alabilir. Bu durumda eğitim ücretin hesaba geçmesinin ardından 24 saat içerisinde kullanıma açılır. https://www.oguzbenlioglu.com indirim veya artırım ücret uygulamasını döneme göre değiştirme hakkına sahiptir. 
 
İade Koşulları:
Kullanıcı herhangi bir sebeple Online Eğitim Paketini iade etmek istediğinde info@oguzbenlioglu.com e-posta adresine iade talebini iletir.
Faturanın iki nüshasının alt kısımlarında bulunan iade edilen ürün ile ilgili bölümleri doldurur ve imzalar. Kullanıcı imzalamış olduğu faturanın iki nüshasını iade kodu ile birlikte Oğuz Benlioğlu Akademi LTD. ŞTİ'nin belirtmiş olduğu adrese gönderilir.

Kullanıcı tarafından iade edilen eğitim setinin faturası Oğuz Benlioğlu Eğitim Danışmanlık’a iletilmemişse Online Eğitim Paketinin iadesi yapılmaz ve ücreti kullanıcıya ödenmez.
 

Özel Hükümler:

a) Üye, sözleşme kapsamında kendisine daha önce başka üyelerce seçilmemiş bir KULLANICI adı (mail adresi) ve şifre belirler. KULLANICI adı (mail adresi) ve şifrenin seçimi, korunması tamamıyla üyenin sorumluluğundadır. Şifre sadece üye tarafından bilinir. Şifresini yanlış giren üye, şifremi unuttum bölümünden kendi e-mail adresine şifresinin gönderilmesini sağlayabilir. Şifrenin seçimi ve korunması tamamıyla KULLANICI’nın sorumluluğundadır. https://www.oguzbenlioglu.com şifresini yanlış kullananlardan doğacak problemlerden kesinlikle sorumlu değildir.

b) KULLANICI’nın üyeliği gerektiren servislere bağlanabilmesi için KULLANICI adını (mail adresi) ve şifresini doğru girmesi gereklidir. Bu işlem üye girişi yapmak şeklinde tanımlanır. Üyenin faydalanacağı eğitimler, bedelini ödediği paketlere bağlı olarak giriş yaptıktan sonra üyeye gösterilecektir.

c) KULLANICI olma kişiseldir. Başkasına devredilemez ve kullandırılamaz.

d) KULLANICI, “Oğuz Benlioğlu”- https://www.oguzbenlioglu.com online eğitim sitesi hizmetlerinden yararlandığı sırada, Kullanıcı Bilgileri formunda yer alan bilgilerin doğru olduğunu ve bu bilgilerin gerekli olduğu (şifre unutma gibi) durumlarda bilginin hatalı veya eksik olmasından doğacak zararlardan dolayı sorumluluğun kendisine ait olduğunu, bu hallerde üyeliğinin sona erebileceğini kabul eder. Üyeliğin devamı sürecinde “Oğuz Benlioğlu”- https://www.oguzbenlioglu.com online eğitim sitesi tarafından istenilen gerekli bilgiler KULLANICI tarafından eksiksiz ve doğru olarak “Oğuz Benlioğlu”- https://www.oguzbenlioglu.com online eğitim sitesine vermekle yükümlüdür.

KULLANICI bilgilerindeki adres, telefon vb. gibi her türlü değişikliklerde “Oğuz Benlioğlu”- https://www.oguzbenlioglu.com online eğitim sitesine bilgi vermek zorundadır.

e) KULLANICI, https://www.oguzbenlioglu.com tarafından verilen servislerin ve yazılımların telif hakkının “Oğuz Benlioğlu”- https://www.oguzbenlioglu.com online eğitim sitesine ait olduğunu, bu yazılımları, dokümanları ya da servisleri hiçbir şekilde izinsiz çoğaltıp dağıtmayacağını, yayınlamayacağını, pazarlamayacağını kabul ve taahhüt eder.

f) KULLANICI verilerinin, “Oğuz Benlioğlu”- https://www.oguzbenlioglu.com online eğitim sitesinin ihmali görülmeden yetkisiz kişilerce okunması nedeni ile meydana gelebilecek zararlardan ötürü “Oğuz Benlioğlu”- https://www.oguzbenlioglu.com online eğitim sitesinin sorumlu olmayacağını kabul eder.

g) KULLANICI kurallara aykırı davrandığı takdirde https://www.oguzbenlioglu.com gerekli müdahalelerde bulunma, üyeyi servis dışına çıkarma ve üyeliğe son verme hakkına sahip olduğunu kabul eder.

h) KULLANICI, hizmetin kullanımı ile ilgili internetten kaynaklanan sorunlardan “Oğuz Benlioğlu”- https://www.oguzbenlioglu.com online eğitim sitesini sorumlu tutmayacağını kabul eder.

ı) KULLANICI site geneline zarar verecek veya https://www.oguzbenlioglu.com’u başka sitelerle davalık duruma getirecek zarar verici iş ve eylemlerde bulunmayacağını taahhüt eder. Bulunulduğu takdirde bundan doğacak zararlardan sorumlu olacaktır.

i) Online eğitim programında yer alan orjinal sanat eserleri ve tasarım ürünlerinin tüm fikri hakları ilgili eser ve tasarım sahiplerinin olup 5846 sayılı kanuna göre koruma altındadır. https://www.oguzbenlioglu.com web sitesi içerisindeki her türlü yazılı ve görsel (video, fotoğraf, vs) içeriğin bilgisayara indirilmesi (download edilmesi), kopyalanması, çoğaltılması, bir web sitesinde veya diğer herhangi bir mecrada yayınlanması, bir web sitesinin içinde frame, i-frame ve benzeri şekillerde gösterimi, izin alınmadan link verilmesi yasaktır. Aksine davranışlar Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca suç teşkil edecek olup, bu tip davranışlarda bulunan https://www.oguzbenlioglu.com sitesinin kullanıcıları, https://www.oguzbenlioglu.com web sitesinin sahibi olan Oğuz Benlioğlu Eğitim Danışmanlık'a’ cezai şart olarak her bir ihlal için fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak kaydıyla en az 200.000 USD'yi (İkiYüzbin Amerikan Doları) ödemeyi, bu cezai şartın fahiş olmadığını, ihlalin ve kusurun ağırlığına göre ““Oğuz Benlioğlu”- https://www.oguzbenlioglu.com online eğitim sitesinin bu ceza miktarı artırabileceğini ve mahkemelerden tenkisini talep etmeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Uygulanacak Hükümler:

Bu sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek ihtilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümler ve bu sözleşmede hüküm bulunmayan hallerde ise Türk Kanunları uygulanacaktır.

Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri:

İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Ankara mahkeme ve icra müdürlüklerinin yetkili olduğu kararlaştırılmıştır.

Copyright © 2024 “Oğuz Benlioğlu”- https://www.oguzbenlioglu.com online eğitim sitesi. Tüm hakları saklıdır.

Bu Hizmet Sözleşmesi ya da online eğitim programlarıyla ilgili herhangi bir konuda bilgi almak için info@oguzbenlioglu.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.