Beden Dilinin Sırları
Oğuz Benlioğlu Kimdir

Kurs Açıklaması

İnsan, yakınları ve dostlarının dış görünüşlerine zeka ve anlayışla bakarak, onların iç hallerine vakıf olabilir. Erzurumlu İbrahim Hakkı

Beden dili çevremizdeki insanları okumak ve onları daha iyi anlayabilmek, diğer yandan beden dilini doğru ve etkin kullanarak iyi intiba bırakmak ve bunu sürdürmek için önemlidir. Günümüzde beden dili kullanımında destek almadan, doğaçlama ilerlemek pek de mümkün değildir.
Peki kendimizi beden dilini iyi kullanmak konusunda nasıl geliştirmeli, neleri düzeltmeli ve nelerden uzak durmalıyız?

İşte tüm bu soruların cevabı eğitimin devamında saklı.
Bu eğitim Beden Dili üzerine hazırlanmış, uygulanarak gerçekliği kabul görmüş bir programdır.

İlk bölümde beden dilinin 9 gizemli sırrını sizlerle paylaşacağız. Çoğu kişinin bilmediği ve gözden kaçırdığı detayları öğrenecek ve geliştireceksiniz..

İkinci bölümde ise, profesyonel beden dilinin 10 kadim kuralını öğreneceksiniz.

Üçüncü bölüm ise, pratik vakalar ve örneklerle konunun özümsenmesi için hazırlanmıştır.

Yani üç ana temel üzerinden ilerleyeceğiz. Eğitimin sonunda beden dilini öğrenmiş ve geliştirmiş olacak, neyin yanlış neyin doğru olduğunu bilerek, hem özgüven hem de kaliteli iletişim için hep birlikte bir bina inşa edeceğiz.

 

Oğuz Benlioğlu Akademi
Oğuz BENLİOĞLU
/Eğitmen

Adım Oğuz Benlioğlu. Birçok insan beni eğitimlerimde tanıdı. Bazıları beni Retorik ve Sözsüz İletişim Otoritesi olarak adlandırıyor. Ama biliyor musun bu noktaya ulaşmam tam 42 yıl sürdü.

Öğrencilik hayatımda neredeyse çalışmadığım hiçbir iş kalmadı. 21 yaşımda cebimde 840 euro ile ve dil bilmeden elimde bavulumla Almanya’ya gittim. Almanya’da üniversite okuyabilmek için neredeyse 200 okula başvuru yaptım. Birçoğundan ret aldım. O zaman en büyük hayalim yönetmen olmaktı ama kendimi üniversitede işletme okuyup fabrikada çalışırken buldum. Uzun bir süre hayata seyirci olarak uzaktan bakan biriydim. Dünyanın ünlü F1 pistlerinden Hockenheim’da seminerler verilen VIP salonlarında garsonluk yaparken eğitmenlerin tarzı ve davranışları beni büyülemişti. Hayatlarında başarıyı yakalamış, kendilerini çok iyi ifade edebilen, bu mutlu ve klas insanları uzaktan izleyip kendi mutsuzluğumda en dipleri gördüm. Tüm bunlara rağmen kendime olan inancımı hiçbir zaman kaybetmedim. Bir gün istediğim noktaya ulaşacağımı biliyordum. Ne zaman ve nasıl olacağını bilmiyordum ama yine de içimde büyük bir inanç taşıyordum. İlk sahneye çıktığımda insanlara bir şey anlatmak, onların problemlerine çözüm önerileri sunabilmek beni çok heyecanlandırmıştı. O zaman gerçekten yapmak istediğim şeyin bu olduğunu fark ettim. Sonrasında da eğitmen olarak kendi işimi yapmaya başladım. Şimdi 42 yıllık hayatımda 1000 günün üzerinde eğitim verip 1 milyonun üzerinde insana ulaşmış biriyim. Ama şu an bütün bunlar benim için bir başlangıç. Daha ulaşmak istediğim bir sürü hedef, gerçekleştirmek istediğim bir sürü hayalim var. Hiçbir zaman geç kalındığını düşünmüyorum. Hiçbir zaman. Senin dışında hiç kimse seni başarından alıkoyamaz. Öğrendiğim en büyük derslerden biri de bu. Hayallerini yaşa! Karşına çıkan fırsatları değerlendir. Sürekli öğrenip geliş. 

Ve hayatını bir sanat eserine dönüştür.

Ben Oğuz Benlioğlu

İncelemeler

Ortalama Puan

0
0

Detailed Rating

0
0
0
0
0