Retorik: Etkili ve İkna Edici Konuşma Sanatı
Oğuz Benlioğlu Kimdir

Kurs Açıklaması

“Retorik, ruhları yücelten kraliçedir.” Cicero

İyi bir konuşma dünyayı harekete geçirir. Peki iyi bir konuşma nasıl olmalıdır? Bir konuşmacı nasıl etkili ve ikna edici olabilir? İknanın, manipülasyonun ve retoriğin sınırları nerede ve nasıl ayrılır? Antik dönemden günümüze etkin söz söyleme sanatı olarak kabul gören retoriğin yöntemlerini, doğru kelimelerin kullanılmasını ve başarılı bir konuşmanın nasıl olması gerektiğinin cevaplarını bu eğitimde bulabilirsiniz!

İçerikte Neler Var? Bu eğitim, sözün büyülü gücünün keşfini en iyilerden öğrenmek isteyenler için hazırlanmıştır. Yön göstericileriniz: Platon, Aristoteles, Cicero, Quintilian ve daha birçok retorik ustasıdır. Retorik eğitiminde, öğrendiklerinizi uygulamak ve doğrudan doğruya söylemlerinize yansıtabilmeniz için etkili pratik alıştırmalar yer almaktadır. 2500 yıllık retorik sanatı etkili ve özlü bölümlerle yoğunlaştırılmış eğitimimizde, iyi bir konuşma yapmak için gerekli olan unsurlar ve profesyonel teknikler size sunulmaktadır.

 • 15 Saat Online Video Eğitim
 • Retorik Rehberi ( Kitap, Film Analizleri)
 • Bonus 1: En İyilerin Retorik Teknikleri
 • Bonus 2: Retorik Vaka Çalışmaları
 • Bonus 3: Zoom Canlı Eğitim Kaydı
 • Ömür Boyu Kullanım
 • Eğitim Sonunda Sertifika

BONUS: Oğuz Benlioğlu Akademi Tarafından 20 Dakika Telefonda Mentorluk ( Mentorluk hizmetimizden faydalanabilmek için eğitime kayıt sırasında size ulaşabileceğimiz telefon numaranızı bırakınız.)

Eğitim Sonunda Katılımcılar

 • Başarılı Bir Konuşma İçin Retoriğin On Kadim İlkesini Öğrenecek,
 • Bir Konuşmacının 5 Önemli Görevini Kavrayacak,
 • Platon, Aristoteles, Cicero, Quintilian ve Demosthenes'in Retorik Tekniklerini Öğrenecek,
 • İyi Argümanlar İle İkna Edici Konuşmaları Hazırlayabilecek,
 • Dijital Çağda Retorik Teknikleri Kullanabilecek,
 • Retorik alıştırmalarıyla eğimdeki bilgilerini iş ve özel hayatlarında kullanabilecek seviyeye geleceklerdir.

Eğitimin Hedef Kitlesi Kimlerdir? Bilimlerin Kraliçesi Retorik eğitimi daha profesyonel iletişim kurmak isteyen herkesin faydalanabileceği ve keyif alabileceği şekilde hazırlanmıştır. İster ikili diyaloglarda, isterseniz de insanların önünde olun, bu eğitimde sunulan retorik teknikleri evrensel olarak tüm iletişim biçimlerinde başarılı ve etkin bir şekilde kullanılır.

Oğuz Benlioğlu Akademi
Oğuz BENLİOĞLU
/Eğitmen

Adım Oğuz Benlioğlu. Birçok insan beni eğitimlerimde tanıdı. Bazıları beni Retorik ve Sözsüz İletişim Otoritesi olarak adlandırıyor. Ama biliyor musun bu noktaya ulaşmam tam 42 yıl sürdü.

Öğrencilik hayatımda neredeyse çalışmadığım hiçbir iş kalmadı. 21 yaşımda cebimde 840 euro ile ve dil bilmeden elimde bavulumla Almanya’ya gittim. Almanya’da üniversite okuyabilmek için neredeyse 200 okula başvuru yaptım. Birçoğundan ret aldım. O zaman en büyük hayalim yönetmen olmaktı ama kendimi üniversitede işletme okuyup fabrikada çalışırken buldum. Uzun bir süre hayata seyirci olarak uzaktan bakan biriydim. Dünyanın ünlü F1 pistlerinden Hockenheim’da seminerler verilen VIP salonlarında garsonluk yaparken eğitmenlerin tarzı ve davranışları beni büyülemişti. Hayatlarında başarıyı yakalamış, kendilerini çok iyi ifade edebilen, bu mutlu ve klas insanları uzaktan izleyip kendi mutsuzluğumda en dipleri gördüm. Tüm bunlara rağmen kendime olan inancımı hiçbir zaman kaybetmedim. Bir gün istediğim noktaya ulaşacağımı biliyordum. Ne zaman ve nasıl olacağını bilmiyordum ama yine de içimde büyük bir inanç taşıyordum. İlk sahneye çıktığımda insanlara bir şey anlatmak, onların problemlerine çözüm önerileri sunabilmek beni çok heyecanlandırmıştı. O zaman gerçekten yapmak istediğim şeyin bu olduğunu fark ettim. Sonrasında da eğitmen olarak kendi işimi yapmaya başladım. Şimdi 42 yıllık hayatımda 1000 günün üzerinde eğitim verip 1 milyonun üzerinde insana ulaşmış biriyim. Ama şu an bütün bunlar benim için bir başlangıç. Daha ulaşmak istediğim bir sürü hedef, gerçekleştirmek istediğim bir sürü hayalim var. Hiçbir zaman geç kalındığını düşünmüyorum. Hiçbir zaman. Senin dışında hiç kimse seni başarından alıkoyamaz. Öğrendiğim en büyük derslerden biri de bu. Hayallerini yaşa! Karşına çıkan fırsatları değerlendir. Sürekli öğrenip geliş. 

Ve hayatını bir sanat eserine dönüştür.

Ben Oğuz Benlioğlu

İncelemeler

Ortalama Puan

0
0

Detailed Rating

0
0
0
0
0