Manipülasyon Teknikleri
Oğuz Benlioğlu Kimdir

Kurs Açıklaması

Manipülasyon nedir? Manipülasyon karşınızdaki kişi ya da kişilerin, onlara hissettirmeden davranış ve düşüncelerini belirli teknikler kullanarak değiştirme yöntemidir. Manipülasyon yöntemlerini bilinçli ve etkili kullanan kişiler, kişi ya da kitleye göre farklı tarz ve teknikler kullanırlar. Bazen sahte iddialarla bazen de dil oyunlarıyla sizi manipüle ederler. Bu tip insanlara karşı kendinizi korumak istiyorsanız manipülasyon tekniklerini çok iyi bilmeniz gerekir. Şayet siz eğitimde detaylıca çalışacağımız teknikleri bilmiyorsanız her seferinde manipülasyona maruz kalmanız içten bile değildir. Bu eğitimin hedefi; İlk olarak bu teknikleri tanımak İkinci olarak bu tekniklere karşı nasıl karşı atakta bulunabileceğinizi öğrenmektir. Siz bu eğitimden sonra sahte iddiaları ve dil oyunlarını tanıdığınızda bilinçli ya da bilinçsiz yapılan tüm manipülasyon yöntemlerine karşı kendinizi koruyabileceksiniz. Manipülasyon Teknikleri ve Korunma Yöntemleri eğitiminde her durum ve vaka karşısında hangi tekniğe karşı nasıl yaklaşılması gerektiğini ve insanları incitmeden, kırmadan manipülasyon yerine her iki tarafın maksimum kazanç sağlayabileceği yöntemleri öğreneceksiniz. Eğitmen: Oğuz BENLİOĞLU Süre: 1,5 Saat

Oğuz Benlioğlu Akademi
Oğuz BENLİOĞLU
/Eğitmen

Adım Oğuz Benlioğlu. Birçok insan beni eğitimlerimde tanıdı. Bazıları beni Retorik ve Sözsüz İletişim Otoritesi olarak adlandırıyor. Ama biliyor musun bu noktaya ulaşmam tam 42 yıl sürdü.

Öğrencilik hayatımda neredeyse çalışmadığım hiçbir iş kalmadı. 21 yaşımda cebimde 840 euro ile ve dil bilmeden elimde bavulumla Almanya’ya gittim. Almanya’da üniversite okuyabilmek için neredeyse 200 okula başvuru yaptım. Birçoğundan ret aldım. O zaman en büyük hayalim yönetmen olmaktı ama kendimi üniversitede işletme okuyup fabrikada çalışırken buldum. Uzun bir süre hayata seyirci olarak uzaktan bakan biriydim. Dünyanın ünlü F1 pistlerinden Hockenheim’da seminerler verilen VIP salonlarında garsonluk yaparken eğitmenlerin tarzı ve davranışları beni büyülemişti. Hayatlarında başarıyı yakalamış, kendilerini çok iyi ifade edebilen, bu mutlu ve klas insanları uzaktan izleyip kendi mutsuzluğumda en dipleri gördüm. Tüm bunlara rağmen kendime olan inancımı hiçbir zaman kaybetmedim. Bir gün istediğim noktaya ulaşacağımı biliyordum. Ne zaman ve nasıl olacağını bilmiyordum ama yine de içimde büyük bir inanç taşıyordum. İlk sahneye çıktığımda insanlara bir şey anlatmak, onların problemlerine çözüm önerileri sunabilmek beni çok heyecanlandırmıştı. O zaman gerçekten yapmak istediğim şeyin bu olduğunu fark ettim. Sonrasında da eğitmen olarak kendi işimi yapmaya başladım. Şimdi 42 yıllık hayatımda 1000 günün üzerinde eğitim verip 1 milyonun üzerinde insana ulaşmış biriyim. Ama şu an bütün bunlar benim için bir başlangıç. Daha ulaşmak istediğim bir sürü hedef, gerçekleştirmek istediğim bir sürü hayalim var. Hiçbir zaman geç kalındığını düşünmüyorum. Hiçbir zaman. Senin dışında hiç kimse seni başarından alıkoyamaz. Öğrendiğim en büyük derslerden biri de bu. Hayallerini yaşa! Karşına çıkan fırsatları değerlendir. Sürekli öğrenip geliş. 

Ve hayatını bir sanat eserine dönüştür.

Ben Oğuz Benlioğlu

İncelemeler

Ortalama Puan

0
0

Detailed Rating

0
0
0
0
0